KURZ: ODPLENKOVÁNÍ

Porozumějte vývojovému období, ve kterém se dítě připravuje na velkou životní změnu: na život bez pleny.

V tomto kurzu se prostřednictvím několika videí dozvíte, co je při odplenkování dítěte zcela běžné a vysvětlím vám, jak poznat, že je dítě připraveno být bez pleny.

Dozvíte se konkrétní příklady z praxe, například když se odplenkování nedaří a dále, co je to psychogenní zácpa, proč některé děti chtějí plenu jen na vykonání velké potřeby a mnoho dalších praktických situací.

z vás již prošlo kurzem
0 +

Mgr. Kamila Ryšánková

Krásný den, dovolte mi se Vám představit. Jméno již znáte, působím jako psycholožka zaměřující se na práci s dětmi a jejich rodiči. Před rodičovskou dovolenou jsem působila jako psycholog ve zdravotnictví v nemocnici na dětském oddělení a v ambulanci dětské klinické psychologie. Aktuálně se i na rodičovské dovolené věnuji práci s dětmi a jejich rodiči a dále se v oblasti psychologie vzdělávám. Věnuji se nedirektivní terapii hrou. V současné době jsem frekventantkou psychoterapeutického výcviku KBT Mezinárodního institutu Odyssea. A právě nyní také nabízím nově online kurzy, které jsou  vytvořené na míru rodičům na základě jejich podnětů. 

ODPLENKOVÁNÍ

Kurz obsahuje 5 videí:
1) Úvod k odplenkování
2) Imaginace odplenkovací nehody
3) Jak funguje vylučování a jak s odplenkováním začít
4) Stolice, zadržování a vše kolem
5) Nejčastější situace u odplenkování, co pomáhá

Dozvíte se základní informace vztahující se k běžnému procesu odplenkování, přirozenému vývojovému období a obecně se dozvíte více podrobností o celém procesu vylučování. Přiblížím vám, jak poznat znaky připravenosti, dozvíte se v jakém věku je odplenkování běžné a do jakého věku je mít plenku zcela normálním jevem.

Následně se zaměřím na konkrétní situace, kdy se odplenkování z nějakého důvodu nedaří a objevuje se například strach z vylučování. Předám vám tipy, jak dítě zdravě motivovat a ulevit od strachu. Současně zjistíte, kam se můžete obrátit pro pomoc, když už si nebudete vědět rady, jak dál. Poradit vám totiž může nejen psycholog, ale i další odborníci.

Je nutné také zde zmínit, že nikdo z nás nemá v ruce kouzelnou hůlku, ani vy, ani já, proto od tohoto kurzu nelze očekávat zázraky a kouzla, že se dítě odplenkuje ze dne na den. 🙂

Po zaplacení kurzu naleznete v členské sekci textový materiál, který je doplňkem k videím.

JAK TO CELÉ FUNGUJE?

Po zaplacení obdržíte ihned do vašeho e-mailu přihlašovací údaje ke kurzu. Můžete tak okamžitě čerpat informace! 

PŘÍSTUP K VIDEÍM

Přístup ke svému účtu budete mít zpřístupněn na dobu 30 dní od zaplacení. Během této doby lze kurz přehrávat jakkoliv – přes mobil, počítač, tablet, televizi. Spustíte jej samozřejmě z domova, chaty, ze zahraničí. Zkrátka odkudkoliv kdykoliv. 🙂

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ